Dobësohuni duke bërë seks, ja 3 pozicionet që ju ndihmojnë – Lajmi.net
Dobësohuni duke bërë seks, ja 3 pozicionet që ju ndihmojnë
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 15:52, 4 May 2017
Sidomos në qoftë se jeni femër, në marrëdhëniet seksuale me partnerin, është e rëndësishme që nëse doni të digjni kalori, është koha të ndryshoni zakonet e vjetra

Sipas Rebecca Dakin, eksperte seksi në Britani të Madhe, këto janë pozicionet që duhet të praktokoni në dhomën e gjumit për të humbur peshë, transmeton lajmi.net.

Në këmbë
Nëse ky pozicion nuk ofron komoditetin e të ndenjurit shtrirë, atëherë do të thotë se mund t’ju ndihmojë për të humbur më shumë energji, por edhe për të forcuar muskujt, që në këtë rast përfshin thuajse shumicën e tyre.

Femra në pozicionin sipër
Është rasti klasik, kur femra është sipër dhe e bën këtë një pozicion të favorshëm për stërvitjen e muskujve të barkut dhe të vitheve.

Pozicion ‘misionari’

Në këtë pozicion lëvizjet mundësojnë kontraktimin e muskujve të barkut, por ajo që është e rëndësishme është zgjatja e raportit dhe thellimi i rezultateve në të gjithë muskujt. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Dobësimi, Pozitat në seks

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master
  • Play Stealth Sniper