Do të habiteni sa shumë plastikë ka në oqean (Video) – Lajmi.net
Do të habiteni sa shumë plastikë ka në oqean (Video)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 0:36, 16 May 2017
Në janar të vitit 1992 një anije po lundronte nga Hong Kongu për në Uashington. Atë e goditën rrufetë, si dhe 28,800 lodra banjoje zbarkuan në oqean.

Kjo është vetëm sinjali i parë i ditur botërisht se oqeanet po ndoteshin nga plastika, pavarësisht faktit se gjithnjë është ndotur, ndonëse në masë shumë më të vogël.

Në videon më poshtë do të njiheni me të gjitha detajet, se kur dhe si është bërë ndotja, e sa shumë ka plastikë në oqeane. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: oqeani, Plastikë

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Supercar Showdown
  • Play Urban Basketball