Dhuna në Kuvend, shtyhet për më 23 maj gjykimi i të akuzuarve – Lajmi.net
 Dhuna në Kuvend, shtyhet për më 23 maj gjykimi i të akuzuarve
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 11:41, 18 May 2017
Procesi gjyqësor për të akuzuarit lidhur me ngjarjet e përgjakshme në Kuvend mbrëmjen e 27 prillit është anuluar. Seanca e radhës është caktuar për më 23 maj për shkak se në seancë sot nuk u paraqit një i akuzuar.

Nëntë të akuzuar për ngjarjet e përgjakshme në Kuvend ngarkohen për veprën penale “pjesëmarrje në turmë”. Dy prej tyre do të sillen nga paraburgimi ndërsa dy të tjerë nga arresti shtëpiak. 30 dhunues kanë marrë padi penale, prej të cilëve dy persona akuzohen për “tentim vrasje” të deputetit Ziadin Sela.

Ndërkohë para godinës së gjykatës është tubuar një numër qytetarësh të cilët protestojnë në përkrahje të të akuzuarve.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO