Çokollata e ngrohtë djegëse – Lajmi.net
Çokollata e ngrohtë djegëse
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 13:37, 8 March 2017
Një pije shumë dëshiruar nga të gjithë ata që adhurojnë çokollatën dhe specin djegës.

Përbërësit:

– 400 ml qumësht,
– 100 g çokollatë të zezë,
– Spec djegës të kuq të bluar sa mund të kapet me gisht,
– 1 lugë supe sheqer të kafenjtë,
– Një lugë akullore nga vanilja

Përgatitja:

Kur qumështi të vlojë, shtoni çokollatën e zezë, sheqerin dhe specin e kuq të bluar sa mund të kapni me gisht.

Kur e gjitha kjo të vlojë, qiteni në filxhan, zbukurojeni me një lugë akullore nga vanilja dhe me spec djegës.

Fjalët kyçe: Çokollatë, Spec djegës

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball
  • Play iStunt 2