Çka po bën kjo dhi mbi çati? – Lajmi.net
Çka po bën kjo dhi mbi çati?
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 10:55, 9 April 2018
Australiani Jeremy Peck dhe kolegët e tij po punonin në një shtëpi në Perth, kur e vërejtën një dhi që ishte mbi kulm të shtëpisë së fqinjit të tyre.

 

‘Është një dhi në kulmin e shtëpisë multi-milion dollarëshe në një nga periferitë më prestigjioze të Australisë, Dalkeith,” tha Peck për Storyful, transmeton lajmi.net

”Nuk është e qartë se si dhia erdhi në çati dhe pronari i shtëpisë ishte po aq i habitur sa ishim dhe ne. Dhia qëndroi në çati për disa orë përpara se të zbriste poshtë dhe të dilte në rrugë.”

Më vonë u gjet se dhia ishte goditur nga një makinë dhe po shërohej në shtëpinë e Barlow, para se të zhdukej.

”Ajo u bë më mirë dhe pastaj të martën u arratis, pasi që dera nuk ishte e mbyllur siç duhet. E kam parë në shumë vende,” tha Barlow.

Tani, dhia është në kërkim të një shtëpie të përhershme, megjithatë ende mbetet një mister ngritja e saj në çati. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO