Çfarë i brengos më së shumti gratë? – Lajmi.net
Çfarë i brengos më së shumti gratë?
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 16:38, 13 February 2018
Këtë të martë është publikuar një studim i ri, pas një iniciative në të cilën synim ishte studimi i shëndetit të grave.

Me theks është trajtuar shkaku se për çfarë më së shumti stresohen gratë.

Dhe nga studimi i të dhënave, ka dalë se 37 përqind e grave stresohen për shëndetin e prindërve të tyre. Jo kaq edhe për fëmijët.

Vetëm 23 përqind e afro dy mijë grave kanë deklaruar se i brengos shëndeti i fëmijëve dhe vetëm 15 përqind për bashkëshortët, përcjell Klan Kosova.

“Kujdesi për fëmijët nuk është e vështirë, por është më e definuar dhe e parashikueshme”, kurse është krejt e kundërta për prindërit”, janë deklaruar gratë.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball