Çfarë efekti ka fruti i dardhës në trupin e njeriut – Lajmi.net
Çfarë efekti ka fruti i dardhës në trupin e njeriut
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 15:08, 9 August 2017
Ky frut i ëmbël pëprbën një burim të madh vitaminas dhe kripërash minerale.

Dardha nuk përmban substanca që shkaktojnë alergji, prandaj rekomandohet për fëmijë dhe persona që vuajnë nga alergjitë, transmeton lajmi.net

Deri vonë në Evropë dardha është konsideruar si ushqim që ka përcaktuar shëndetin.

Ky frut ka diçka të përbashkët me fasulen, nga që përmbajnë një mineral të veçantë për forcimin e kockave. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Dardha, efekte

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Rock Wheels
  • Play Stealth Sniper
  • Play World Soccer Champion