Burgjet më të bukura në botë (Foto) – Lajmi.net
Burgjet më të bukura në botë (Foto)
Autori: Lajmi.net ArgëtimFunLifestyle 15:35, 15 May 2017
Burgu është sinonimi i ndëshkimit dhe në ambientet e tij, të dënuarit duhet të vuajnë dënimin e tyre.

Perceptimi që njerëzit kanë për burgun, është ai i një vendi të errët, të izoluar dhe me kushte aspak normale, që synon të rehabilitojë edhe kriminelët më të mëdhenj.

Gjithsesi, jo në çdo vend të botës, burgjet i përgjigjen këtij perceptimi, madje në disa prej tyre, nuk duken aspak si të tillë.

Në shtete të ndryshme hasen burgje të modeleve të ndryshme, duke filluar nga “burgjet e hapura”, që nuk rrethohen me tela me gjemba, deri të ata me me kushte mjaft të mira jetese dhe argëtimi.

Më poshtë po ju sjellim foto nga 11 burgjet më komodë të botës. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Burgjet

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play iStunt 2
  • Play Rock Wheels
  • Play Zombie Big Trouble