Bllokohen prodhuesit – Lajmi.net
Bllokohen prodhuesit
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 10:43, 13 January 2018
Vetëm 12 ditë ka zgjatur reforma fiskale që i përkrahë prodhuesit vendorë. Nga e Premtja një numër i madhë i kamionëve me lëndë të parë për prodhuesit kosovarë ka mbetur i bllokuar në kufi.

Pronari i fabrikës për përpunimin dhe prodhimin e produkteve të mishit, “Meka” Burim Piraj, ka bërë të ditur se kjo po ndodhë pasi është pezulluar pakoja fiskale, e cila i liron nga taksat produktet e lëndës së parë, transmeton gazeta Fjala.

“Pakoja e shumë përfolur fiskale nga dje më 12 Janar 2017 është pezulluar. Si pasojë kamionët me lëndë të parë kanë ngelur në Doganë! Reforma që ka prit biznesi i vendit plotë 19 vjet pas zbatimit 10 ditorë është pezulluar!”, ka shkruar Piraj në llogarinë e tij në facebook.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO