“BE-ja duhet të reagojë ndaj deklaratës “shumë të rrezikshme” të Jonuz Musliut” – Lajmi.net
“BE-ja duhet të reagojë ndaj deklaratës “shumë të rrezikshme” të Jonuz Musliut”
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 11:14, 21 April 2017
Kryetari i Komisionit për të Drejtat e Njeriut dhe të Pakicave në Parlamentin e Serbisë Meho Omeroviq ka reaguar ndaj deklaratës së Jonuz Musliut.

Ai u ka bërë thirrje bashkësisë ndërkombëtare, se BE-ja dhe të gjitha shtetet anëtare të saj duhet të përgjigjen në mënyrë adekuate për deklaratën e Presidentit të komunës së Bujanocit Jonuz Musliu se bashkimi i Shqipërisë dhe Kosovës nuk mund të jetë pa të tri komunave në jug të Serbisë qendrore, transmeton lajmi.net.

Në një deklaratë me shkrim për media, Omeroviq theksoi se mesazhi i Musliu  është “shumë i rrezikshëm” dhe kulmi i deklaratës se mëparshme të kryeministrit të Shqipërisë dhe presidentit të Kosovës, Edi Rama dhe Hashim Thaçi, të cilët thanë se mund të ndodh bashkimi i Shqipërisë dhe Kosovës, në qoftë se ata humbasin perspektivën e tyre evropiane. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Meho Omeroviq

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Supercar Showdown
  • Play Urban Basketball