Kriptovalutat – Lajmi.net

Aktuale

Bitcoin po falimenton

Bitcoin u rrit për 1,900% vitin e kaluar, para se të binte prapë....

20 March, 2018Lexo më shumë

‘Fundi tragjik i Bitcoin’

Bitcoin u rrit për 1,900% vitin e kaluar, para se të binte prapë....

20 March, 2018Lexo më shumë

Kaq kushton prodhimi i një Bitcoin

Bitcoin është i shtrenjtë – qoftë nëse e blini nga ndonjë shkëmbyes (Exchange) ose nëse e prodhoni vetë (mine). Por, prodhimi i Bitcoin kushton shumë më shumë për t’u prodhuar në disa vende, se në disa të tjera. ...

7 March, 2018Lexo më shumë

Ku ndryshojnë monedhat kriptografike prej atyre dixhitale?

Rritja e bujshme e bitcoin vitin e kaluar ka shkaktuar debate të shumta nëpër internet, ndërsa në fund të 2017-ës ky debat filloi të artikulohej edhe në gjuhën e shumë ekspertëve, institucioneve, bankave e madje drejtuesve të autoriteteve të larta financiare në mbarë botën. ...

7 March, 2018Lexo më shumë

Steve Wozniakut ia vjedhin shtatë Bitcoin

Pretendohet se ish-themeluesit të Apple dhe veteranit të teknologjisë, Steve Wozniak, t’i kenë humbur shtatë Bitcoin nga mashtrimet nga një karte krediti të vjedhur....

28 February, 2018Lexo më shumë

“Kriptovalutat vrasin njerëz”

Themeluesi i Microsoft Bill Gates duket se nuk është një tifoz i kriptovalutave....

28 February, 2018Lexo më shumë

BQK-ja themeloi një organ të përhershëm për monedhat virtuale

Në vazhdën e angazhimeve vlerësuese dhe paralajmëruese të BQK-së lidhur me dukurinë e parave virtuale, Bordi Ekzekutiv i BQK-së në mbledhjen e mbajtur më 26 shkurt 2018 ka themeluar një organ të përhershëm për vlerësimin dhe adresimin e sfidave rregullative lidhur me paratë virtuale....

27 February, 2018Lexo më shumë

Hakerët mund të vjedhin Ethereum me vlerë miliona dollarë

Hulumtuesit e sigurisë kanë zbuluar një boshllëk në Kontratat e zgjuara të Ethereumit. ...

23 February, 2018Lexo më shumë

Kosova, vend ideal për të gërmuar kripto-valuta

Kripto-valutat janë një trend global dhe kanë tendencë ndryshimin e mënyrës së centralizuar të sistemit të pagesave....

20 February, 2018Lexo më shumë

Bitcoin është një “çerdhe e diktatorëve”

Miliarderi George Soros së fundmi ka kritikuar bitcoinin, por duket se ai nuk është kundër investimit të tij në të. Fondi i tycoon ka blerë aksione në kompaninë e kriptovalutave Overstock....

16 February, 2018Lexo më shumë

Bitcoin zëvendësohet nga Litecoin

Me rritjen e Bitcoin fundvitin e kaluar, kostot e transaksionit dhe kohëzgjatja e transfertave u rrit ndjeshëm....

9 February, 2018Lexo më shumë

Shumë shpejt mund të paguani taksat me Bitcoin

Monedhat digjitale deri më tani janë përdorur në disa vende për të blerë bileta avioni, mobilje, muzikë dhe deri edhe pica. Por shumë shpejt, mund të paguani edhe taksat me to....

8 February, 2018Lexo më shumë

Këshillohen bankat qendrore që të këmbejnë monedha

Pagesat mund të jenë më të shpejta dhe më të lira - qasje më e lehtë në shërbimet e pagesave për tregjet në zhvillim ...

8 February, 2018Lexo më shumë

Kripto-valutat janë duke u rikuperuar pas rënies së çmimeve

Kripto-valuta më e njohur Bitcoin u rrit të mërkurën nga 10 përqind në 8,500 dollarë amerikanë. ...

8 February, 2018Lexo më shumë

Kjo është rritja e vlerës së Bitcoinit në 24 orët e fundit

Pas një rënie një javore të vlerës së kriptovalutave, vecanërisht të Bitcoin, që nga dje ka një rritje të çmimit të tyre....

7 February, 2018Lexo më shumë

Realizohet blerja më e madhe e pronës me Bitcoin

Një vilë e madhe në Miami është shitur dhe pagesa është kryer vetëm në Bitcoin....

7 February, 2018Lexo më shumë

Vetëm pak kripto-valuta pritet t’i mbijetojnë krizës së fundit

Kriza e fundit që ka kapluar kripto-valutat mund të jetë fatale për disa prej tyre. Kjo krizë mund të kaloj shpejt, por që për disa është kriza e fundit....

7 February, 2018Lexo më shumë

Ekonomisti: Bitcoin është “nëna e të gjitha fluskave”

Ekonomisti Nouriel Roubini parashikoi krizën e fundit ekonomike botërore në detaje. Tani ai shkon në gjykatë me kripto-valutat. ...

3 February, 2018Lexo më shumë

Kjo është arsyeja e rënies së thellë të Bitcoin

Bitcoin ra nën 9,000 dollarë këtë javë, përderisa rënia e tij dramatike vazhdoi edhe dy ditëve të fundit....

3 February, 2018Lexo më shumë

Pse kripto-valutat aktualisht po humbasin vlerën?

Për disa ditë, i gjithë tregu i krizës në valutë është nën presion ekstrem. Por cilat janë arsyet për një korrigjim të tillë? ...

2 February, 2018Lexo më shumë

Bitcoin pëson rënien më të madhe që nga 2013-ta

Monedha digjitale Bitcoin ka rënë për 30% gjatë kësaj jave, duke shënuar javën më të dobët që nga prilli i 2013-ës....

2 February, 2018Lexo më shumë

Çmimi i Bitcoin është në rënie, gjithashtu Ethereum është nën presion

Çmimet e kripto-monedhave kanë rënë ndjeshëm gjatë orëve të fundit. ...

2 February, 2018Lexo më shumë

Studenti gjendet i vdekur pasi humbi shumë para në kriptovaluta

Një student i cili humbi një shumë të konsiderueshme të parave pasi i investoi në kriptovaluta, është gjetur i vdekur në dhomën e tij të mërkurën....

2 February, 2018Lexo më shumë

Vazhdon rënia e Bitcoinit – kjo është vlera që ka rënë brenda 24 orëve

Vlera e Bitcoin ka rënë me më shumë se 11% gjatë 24 orëve të fundit. ...

1 February, 2018Lexo më shumë

Facebook bllokon monedhat virtuale

Facebook njoftoi se do të bllokojë të gjitha reklamimet që promovojnë monedhat virtuale....

1 February, 2018Lexo më shumë

Lamtumirë Bitcoin, në treg vjen kriptovaluta e re ‘Bananacoin’

Bananacoin është kriptovaluta e re e cila i referohet çmimit të bananeve....

29 January, 2018Lexo më shumë

Bitcoin po shkon drejt kollapsit

Monedha virtuale Bitcoin është ende duke u rikuperuar nga rënia e papritur, ndërsa ekziston frika se hakerët koreano jugorë kanë sulmuar monedhën....

23 January, 2018Lexo më shumë

Para se të vendosni përfundimisht për të blerë bitcoin, njihuni me disa fakte për të

Bitcoin ka ekzistuar për më shumë se tetë vjet, mirëpo rritja e çmimeve të saj ka rrëmbyer vëmendjen e botës, përkatësisht të njerëzve që dëshirojnë të nxisin të ashtuquajturën kriptokurencë ari....

23 January, 2018Lexo më shumë

“Vlera e Bitcoinit mund të bjerë deri 90 për qind”

Veterani i Wall Streetit, Peter Boockvar, parashikon se një përplasje epike do të godasë tregun e kriptovalutave....

23 January, 2018Lexo më shumë

Historia mbresëlënëse e 18-vjeçarit që u bë milioner me investimin e parave të gjyshes në Bitcoin

Në moshën 12 vjeçare, gjyshja ia kishte dhënë Erik Finmanit 1,000 dollarë, ndërsa ai kishte vendosur t’i investonte ato në Bitcoin në maj të vitit 2011....

22 January, 2018Lexo më shumë

Njihuni me njerëzit më me ndikim në botën e kriptovalutave (Foto)

Vlera totale e tregut të të gjitha kriptovalutave ka kaluar shifrën prej 600 miliardë dollarësh në vitin 2017, ndërsa personat e mëposhtëm janë në mesin e qindra individëve të cilët po e udhëheqin revolucionin digjital i cili po i transformon tregjet financiare dhe institucionet shoqërore....

22 January, 2018Lexo më shumë

Çfarë thonë autoritetet, liderët botërorë dhe ekspertët për Bitcoin?

Monedha kriptografike Bitcoin po sjell një prej revolucioneve më të mëdha në historinë e financave në 100 vitet e fundit, raporton PCWorld Albanian....

19 January, 2018Lexo më shumë

Jeni lodhur nga Bitcoin? Këto janë pesë kriptovalutat që duhet ndjekur këtë vit

Bitcoin pati një vit të jashtëzakonshëm me një rritje mbi 1,700 për qind, por nuk ishte kriptovaluta më fitimprurëse e vitit 2017. ...

17 January, 2018Lexo më shumë

Pesë parashikimet për kriptovalutat gjatë vitit 2018

Pas rritjes së çmendur të Bitcoin në fund të vitit 2017, për disa investitorë dhe analistë, këtë vit rritja e kriptovalutave do të jetë më e dhimbshme....

17 January, 2018Lexo më shumë

Pse ra çmimi i Bitcoin dhe kriptovalutave tjera?

Çmimi i Bitcoin që nga e hëna ka rënë deri në 20 për qind pasi rregullatorët në Korenë e Jugut përsëriten paralajmërimet se mund të ndalojnë tregtimin e kriptovalutave....

17 January, 2018Lexo më shumë

Të gjitha valutat digjitale në rënie, vetëm dy nga ato janë rritur sot (Foto)

Të gjitha kriptovalutat janë duke rënë sot dhe trendi i ngritjes së tyre, siç duket është kthyer në rënie!...

17 January, 2018Lexo më shumë

Rënie drastike e vlerës së Bitcoin, ja sa është vlera e valutës digjitale sot (Foto)

Kriptovalutat, tash e një kohë janë bërë shumë të famshme dhe njerëzit janë duke investuar shumë në to....

17 January, 2018Lexo më shumë

Vlera e Bitcoin është duke rënë – këto janë kriptovalutat që mund të “shpërthejnë” në vitin 2018

Në muajt e fundit, numri i britanikëve që përfshihen në investime në valutat digjitale, është duke u rritur....

16 January, 2018Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Supercar Showdown
  • Play Berry Rush
  • Play 8 Ball Pool