Apple sjell MacBook të lirë me Retina Display – Lajmi.net
Apple sjell MacBook të lirë me Retina Display
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 8:14, 14 March 2018
Prodhimi i një MacBook të ri nga Apple me 13.3 inç mund të fillojë së shpejti.

Thashethemet kanë qarkulluar për disa muaj që Apple ka në plan të nisë një version të lirë të MacBook saj këtë vit. Tani të dhënat janë duke u kondensuar gjithnjë e më shumë. Sipas një raporti të fundit nga Digitimes , MacBook do të arrijë në fund të tremujorit të dytë, transmeton lajmi.net.

Sipas Digitimes, laptop duhet të ketë një madhësi të ekranit prej 13.3 inç në një rezolucion prej 2560 x 1600 piksele. Kjo do të jetë e njëjtë si rezoluta e Apple MacBook Pro me 13.3 inç .

Në Evropë , MacBook më i lirë aktualisht shitet për 1099 euro.
Është e paqartë nëse modeli i ri do të vazhdojë markën Air, ose do të hyjë në treg vetëm si ” MacBook “. MacBooks aktualisht në dispozicion me Retina Display.

Tashmë në muajin prill, panelet duhet të dorëzohen, prodhimi masiv mund të fillojë në fund të majit deri në fillim të qershorit. Sipas analistit Jim Hsiao , Apple ka synuar prodhimin e gjashtë milionë kopjeve të këtij viti. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO