AGK dënon kërcënimet ndaj Berat Buzhalës – Lajmi.net
AGK dënon kërcënimet ndaj Berat Buzhalës
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 19:27, 21 April 2017
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka dënuar kërcënimet në rrjetet sociale ndaj drejtorit të Gazetës Express, Berat Buzhala.

Në komunikatën e kësaj organizate kërkohet nga Policia dhe organet e tjera, që rasti të hetohet me efikasitet, transmeton lajmi.net

“Çdo lloj i kërcënimit të gazetarëve, duke përfshirë edhe ato që kryehen përmes rrjeteve sociale, paraqesin shqetësim për organizatën tonë. Duke ju referuar rastit konkret, ne presim efikasitet në hetim nga Policia e Kosovës dhe organet e tjera të drejtësisë. Njëkohësisht konsiderojmë se me shpeshtimin e rasteve të kërcënimit të gazetarëve përmes rrjeteve sociale ka ardhur koha që Policia e Kosovës të krijoj një qasje të re në mënyrën e trajtimit të tyre”, thuhet në komunikatën e AGK-së.

Në fund, AGK ka bërë thirrje te gazetarët që t’i raportojnë të gjitha rastet e kërcënimeve. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: AGK, Berat Buzhala

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master Japan