20 ilustrime që portretizojnë përsosmërisht realitetin e keq të botës që jetojmë – Lajmi.net
20 ilustrime që portretizojnë përsosmërisht realitetin e keq të botës që jetojmë
Autori: Lajmi.net BotaFunKuriozitete 19:29, 10 February 2018
Ne jetojmë në një botë që është kapluar nga shumë shkaqe sociale.

Ka shumë probleme sociale dhe kriza përmes të cilave bota po kalon dhe artistët gjithmonë e kanë marrë këtë si përgjegjësinë e tyre për t’i dhënë drejtësisë sociale një zë.

Një artist i rrugës, Dran, i njohur gjithashtu si The French Banksy, përdor ilustrimet e tij për të nxjerrë në pah problemet e rëndësishme sociale të sotme, transmeton lajmi.net.

Këtu janë disa nga ilustrimet e tij të shkëlqyera të cilat do t’ju bëjnë të mendoni. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO