11 ushqimet që e rinojnë lëkurën tuaj (Video) – Lajmi.net
11 ushqimet që e rinojnë lëkurën tuaj (Video)
Autori: Lajmi.net LifestyleRecetaShëndeti 13:20, 5 July 2017
Të gjithë e dimë se frutet dhe perimet luajnë një rol vital në shëndetin tonë dhe në lëkurën tonë.

A e keni ditur se patatja është një nga miqtë më të mirë të lëkurës suaj?

Më poshtë Lajmi.net ju sjell 11 ushqimet që duhet t’i përdorni për një shëndet dhe lëkurë të mirë:

Boronica

Molla

Shalqiri

Bananet

Ananasi

Dredhëzat

Papaja

Kivi

Shega

Qershitë

Patatet

Në videon më poshtë do të kuptoni arsyet përse pikërisht këto frute dhe perime janë më të mirat për ju. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: 11 ushqimet, Lëkurë, Shëndet

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play World Soccer Champion
  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush