11 shenja që lidhja juaj po shkon drejt fundit – Lajmi.net
11 shenja që lidhja juaj po shkon drejt fundit
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyle 8:44, 21 June 2017
Ndonjëherë është vështirë të pranoni se lidhja juaj po përfundon. Dëshironi ta mbani atë, dhe provoni sërish, sado që vuani. Kjo sepse ndoshta nuk ju pëlqen dështimi në lidhje, ose sepse keni frikë të jeni vetëm.

 

Cilado të jetë arsyeja, çështja është që nuk mund të ngjallni diçka që vdekur. Nëse lidhja juaj ka dështuar, nuk ka mënyrë për ta rregulluar atë. Ju duhet të vazhdoni të jetoni jetët tuaja, për të mirën tuaj, transmeton lajmi.net

Por si kuptohet se lidhja po vjen drejt fundit? Nuk është gjithmonë e lehtë. Sidoqoftë, më poshtë janë disa shenja për ta kuptuar këtë:

Nuk kënaqeni më bashkë: Është shumë e thjeshtë kjo. Kur ndiheni të mërzitur gjatë kohës që jeni pranë partnerit tuaj, kjo është një shenjë drastike se diçka është duke shkuar gabim. Ju mund të provoni gjëra të reja për të ndezur zjarrin përsëri, por shumicën e kohës kjo funksionon vetëm për një kohë të shkurtër.

Nuk kërkoni me ngulm ta takoni partnerin tuaj.

Nuk gjeni më diçka atraktive tek partneri juaj.

Keni qëllime të ndryshme në jetë.

Nuk ndiheni e lirë.

Nuk i besoni partnerit tuaj.

Jeni me partnerin tuaj vetëm sepse nuk dëshironi të jeni vetëm.

Partneri juaj është abuziv.

Nuk komunikoni mes vete.

Nuk keni më asgjë të përbashkëta.

Nuk e ëndërroni të ardhmen tuaj bashkë. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO