10 filmat që duhet t’i shikoni para ceremonisë së ‘Oscars 2017’ (Foto) – Lajmi.net
10 filmat që duhet t’i shikoni para ceremonisë së ‘Oscars 2017’ (Foto)
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/Arte 11:39, 16 January 2017
Oscars 2017
Jemi në sezonën e ndarjes së çmimeve për filmat më të mirë të vitit që lamë pas.

Më 26 shkurt do të mbahet ceremonia e ‘Oscars’, ku Akademia Amerikane e Filmit zgjedh më të mirët e filmave, ndërsa më 24 janar do të shpallet nomiminet.

Kjo do të thotë se nuk kemi shumë kohë për të shikuar të gjithë filmat që janë vlerësuar pak më shumë gjatë tërë vitit, përcjell lajmi.net.

Por, më poshtë keni një listë të filmave që pritet të marrin nominime dhe të fitojnë çmimet kryesore këtë vit.

Nëse ende nuk e keni parë ‘La La Land’, atëherë tani është koha e duhur, pasi filmi me Emma Stone dhe Ryan Gosling pritet të mbledhë çmimet më të rëndësishme të vitit.

Këto janë dhjetë filmat më të vlerësuar të kësaj sezone filmike: /Lajmi.net/

  1. “LA LA LAND” Related image

2. MANCHESTER BY THE SEA Related image

3. MOONLIGHT Image result for MOONLIGHT

4. ARRIVAL Image result for arrival movie poster

5. FENCES Image result for FENCES movie poster

6. HACKSAW RIDGE Image result for HACKSAW RIDGE movie poster

7. JACKIE                         Image result for JACKIE movie poster

8. LION                                               Image result for LION movie poster

9. HELL OR HIGH WATER   Image result for HELL OR HIGH WATER movie poster

10. HIDDEN FIGURES Related image

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO