ZYRTARE: Zvicra publikon listën për “Euro 2020”, Zeqiri mbetet jashtë

18:00 | 31 Maj 2021

Kombëtarja e Zvicrës ka publikuar listën e plotë për Kampionatin Evropian 2020.

Në këtë listë nuk ndodhet sulmuesi Andi Zeqiri, që i kishte thënë po Kosovës, por pastaj ndërrojë mendje, shkruan lajmi.net.

Nga shqiptarët që do përfaqësojnë Zvicrën për Euro 2020 janë Shaqiri, Mehmedi dhe Xhaka.

Ndërkohë, dje Zvicra zhvilloi miqësore me SHBA-në, por Zeqiri nuk iu dha asnjë minutë.

Lista e plotë./Lajmi.net/