ZYRTARE: Liverpooli e transferon Morenon

Alberto Moreno është përforcimi më i ri i Liverpoolit. Përfaqësuesi spanjoll iu bashkua klubit anglez për 15 milionë euro nga Sevilla.

Sport

16/08/2014 21:04

Liverpooli ka njoftuar se e ka kompletuar transferimin e Alberto Morenos nga Sevilla.

Brendan Rodgers e ka kërkuar mbrojtësin e majtë spanjoll më së shumti këtë verë, ndërsa e kompletoi këtë transfer vetëm sot, para ndeshjes së të dielës ndaj Southamptonit, për një shifër që besohet të jetë 15 milionë euro.

“Sipas meje, Liverpooli është klubi më i mirë në Angli dhe nuk e besoja se do më vinte mundësia të vi dhe të luaj për këtë ekip”, deklaroi Moreno për uebfaqen zyrtare të klubit.

“Kam folur me Xabi Alonso, Pepe Reina e Alvaro Arbeloa dhe ata më kanë thënë se ky është një klub spektakolar, të cilin fansat e përcjellin në çdo hap”, shtoi ai.

“Ata më kanë thënë se mund të zhvillohem shumë këtu si lojtar, në një klub aq të madh. Jam mjaft i lumtur që iu bashkova këtij klubi, siç është Liverpooli. Shpresoj ta jap më të mirën dhe të bëj çka të mundem për ta ndihmuar këtë ekip”, përfundoi ai.