Zyrtare: Finlanda publikon listën ndaj Kosovës, shikoni çfarë ka bërë Hetemaj

Finlanda ka shpallur listën e lojtarëve për dy ndeshjet e shtatorit.

Sport

22/08/2017 16:42

Më 2 shtator ata presin Islandën, kurse tri ditë më vonë udhëtojnë në Shkodër, ku i pret Kosova.

Trajneri Marko Kanerva ka bërë me dije se për ndeshjen me Kosovën do të mungojë mesfushori me prejardhje nga Skënderaj, Përparim Hetemaj.

Ai nuk kishte pranuar të luajë asnjërën nga dy ndeshjet ndaj Kosovës.

 LISTA

Portierë

Lukas Hradecky, Eintracht Frankfurt

Jesse Joronen, AC Horsens

Anssi Jaakkola, Reading FC

Mbrojtës

Kari Arkivuo, BK Häcken

Paulus Arajuuri, Brøndby IF

Juha Pirinen, HJK

Albin Granlund, IFK Mariehamn

Valtteri Moren, Waasland Beveren

Juhani Ojala, BK Häcken

Sauli Väisänen, SPAL

Joona Toivio, Molde FK

Jere Uronen, KRC Genk

Mesfushorë dhe sulmues

Tim Sparv, FC Midtjylland

Alexander Ring, Neë York City FC

Simon Skrabb, IFK Norrköping

Thomas Lam, Nottingham Forest FC

Robin Lod, Panathinaikos FC

Kasper Hämäläinen, Legia Ëarsaë

Jasse Tuominen, FK Bate Borisov

Perparim Hetemaj, AC Chievo Verona

Joel Pohjanpalo, Bayer04 Leverkusen

Teemu Pukki, Brøndby IF

Eero Markkanen, Dynamo Dresden