Të Infektuar: 103.124

Të Shëruar: 89.648

Të Vdekur: 2.110

ZYRTARE: Damian Jones nënshkruan kontratë 10 ditëshe me LA Lakers

20:05 | 26 Shkurt 2021

Darmian Jones është basketbollisti më i ri i klubit Los Angeles Lakers.

Los Angeles Lakers kanë nënshkruar qendrën Damian Jones për një kontratë 10-ditore, u njoftua nga Zëvendës-Presidenti i Operacioneve të Basketbollit dhe Drejtori i Përgjithshëm Rob Pelinka, transmeton lajmi.net.

Jones ka luajtur 118 ndeshje në karrierën e tij, (49 si titullar) për Golden State, Atlanta dhe Phoenix, me një mesatare prej 4.3 pikësh dhe 2.8 kërcime.

Sezonin e kaluar me Atlantën, Jones shënoi 5.6 pikë dhe 3.7 kërcime. Në 14 ndeshje për Phoenix këtë vit, ai shënoi 1.6 pikë dhe 1.3 kërcime për ndeshje.

Jones ka nënskruar kontratë 10 ditore me klubin kalifornian./Lajmi.net/