ZYRTARE: Chelsea rinovon kontratën me talentin e skuadrës

Chelsea ka njoftuar se ka rinovuar kontratën me talentin e skuadrës, Tino Anjorin.

Sport

08/06/2020 17:29

18-vjeçari debutoi këtë vit me skuadrën seniore në ndeshjen e Carabao Cup kundër Grimsby Town.

Sulmuesi është golashënuesi më i mirë i skuadrës së dytë të Chelsea dhe kjo ka bindur trajnerin Frank Lampard t’i jap atij një kontratë pesë-vjeçare, përcjell lajmi.net.

“Është një ndjenjë e shkëlqyeshme”, i tha ai faqes zyrtare të Chelseat pasi nënshkroi marrëveshjen e re. ‘’Unë kam qenë në klub që kur kam qenë gjashtë vjeç, kështu që të shkoj në këtë fazë dhe pastaj të më ofrohet një kontratë tjetër pesë-vjeçare në krye të kësaj është e mahnitshme”.

“Nuk kisha asnjë hezitim, por ta nënshkruaja menjëherë, sepse të luaja për klubin për të cilin gjithmonë ëndërroja është vërtet e veçantë për mua”. /Lajmi.net/