Zyrtare: Akpom huazohet te Hull City (Foto)

Lojtari i Arsenalit, Chuba Akpom është huazuar te skuadra e Hull Cityt.

Sport

04/08/2015 14:14

Hull City ka konfirmuar në mënyrë zyrtare huazimin e Chuba Akpom nga skuadra e Arsenalit.

Ai do të qëndrojë për një sezon te Hull City, pastaj do të rikthehet te Arsenali.

Lojtari ende nuk ka fituar besimin te Wengeri dhe kështu është huazuar te Hull City.