Zlatan Ibrahimoviq pensionohet nga futbolli

Futbollisti suedez Zlatan Ibrahimovich nga dita e sotme nuk do të jetë pjesë e futbollit aktiv. Suedezi ka njoftuar se do të pensionet nga futbolli aktiv. Këtë ai e ka bërë të ditur në ceremoninë përmbyllëse që skuadra e Milanit ka organizuar për të. Ibrahimovich gjatë karrierës së tij ka luajtur në shumë ekipe dhe…

Sport

04/06/2023 23:42

Futbollisti suedez Zlatan Ibrahimovich nga dita e sotme nuk do të jetë pjesë e futbollit aktiv.

Suedezi ka njoftuar se do të pensionet nga futbolli aktiv.

Këtë ai e ka bërë të ditur në ceremoninë përmbyllëse që skuadra e Milanit ka organizuar për të.

Ibrahimovich gjatë karrierës së tij ka luajtur në shumë ekipe dhe ka arritur të rrëmbejë shumë çmime në klubet ku ka zhvilluar karrierën./Lajmi.net/