Të Infektuar: 3508

Të Shëruar: 1902

Të Vdekur: 75

Zero raste me koronavirus në Premierligë

20:25 | 30 Maj 2020

Premierliga ka marrë tjetër lajm të mrekullueshëm.

Pasi aprovimit të Qeverisë së Britanisë së Madhe se Premierliga mund të rifillojë gjatë qershorit, së fundmi vjen edhe një lajm i mirë për ligën angleze.

Rarpotimet e medieve britanike bëjnë të ditur se nga 1130 të testuar për Covid-19 në Premierligë, asnjë rezultat nuk erdhi pozitiv, transmeton lajmi.net.

Të testuarit ishin lojtarët, trajnerët dhe stafi i skuadrave.

Kështu, Premierliga merr edhe një dritë të gjelbër për të ndjekur planin për rifillimin e sezonit, për të cilin tashmë pritet vetëm njoftimi zyrtar nga Premierliga. /Lajmi.net/