Të Infektuar: 103.480

Të Shëruar: 90.328

Të Vdekur: 2.118

Zbulohen datat kur do të kthehen Benzema, Ramos dhe Hazard

18:51 | 2 Mars 2021

Real Madrid do të ketë një test shumë të vështirë përpara vetes më 7 mars, kur do të përballen me Atletico Madrid për derbin e qytetit.

Zinedine Zidane është duke pasur probleme të mëdha me lëndime këtë sezon dhe lojtarët sikurse Sergio Ramos dhe Eden Hazard mund të mungojnë për derbi, transmeton lajmi.net.

Karim Benzema

Francezi po bën hapa drejt kthimit në kohë për ndeshjen me Atletico Madrid të dielën.

Benzema vazhdoi të stërvittej me top të martën dhe mund të kthehet në stërvitje me ekipin të mërkurën.

Zidane është ‘optimist’ se sulmuesi do të jetë në dispozicion për derbin e Madridit.

Sergio Ramos

Qendërmbrojtësi po stërvitet përsëri me top.

Sergio pritet të kthehet në përleshjen e Atalanta, të planifikuar për 16 mars.

Eder Militao

Mund të jetë në dispozicion për ndeshjen e Atletico Madrid këtë të dielë pasi ai ka rritur të rikuperohet.

Hazard & Carvajal

Të dy lojtarët nuk janë stërvitur ende dhe po vazhdojnë rikuperimin e tyre pa u përmendur data e saktë e rikthimit./Lajmi.net/