Wilshere rikthehet ndaj Stoke City

Jack Wilshere pritet të rikthehet nga lëndimi i tij në shtator, më saktësisht në ndeshjen ndaj Stoke City.

Sport

09/08/2015 13:46

23 vjeçari është lënduar në stërvitje nga Gabriel Paulista dhe është raportuar se mund të mungoj nga gjashtë deri në tetë javë.

Wilshere ka thyer një muskul të hollë në kyçin e këmbës së tij të djathtë.

Specialisti i tij e ka konfirmuar për mediat angleze se ai do të rikthehet më 12 shtator ndaj Stoke në Emirates Stadium.