Wenger konfirmon: Sanchez i gatshëm për Leicesterin

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger ka konfirmuar se ylli i skuadrës së tij, Alexis Sanchez është rikthyer nga lëndimi dhe është i gatshëm për ndeshjen e ardhshme ndaj Leicesterit.

Sport

09/02/2015 14:08

Sanchez është rikuperuar plotësisht dhe është i gatshëm menjëherë për lojë, pasi një gjë të tillë e ka konfirmuar vet Wenger.

“Sanchez është rikthyer në grup dhe ne nuk kemi ndonjë lojtar tjetër të lënduar që nga ndeshja e së shtunës”, tha Ëenger para ndeshjes me Leicesterin.

“Ai na mungoi në përballjen me Tottenhamin, neve na mungoi fuqia e tij fizike dhe puna e madhe që bën në lojë”, përfundoi trajneri francez.