Të Infektuar: 17.263

Të Shëruar: 14.836

Të Vdekur: 657

WBA 3:3 Chelsea, notat e lojtarëve

20:41 | 26 Shtator 2020

Chelsea ka barazuar me WBA-në me rezultat 3-3, por ishte në disavantazh nga pjesa e parë me rezultat 3-0.

Kjo ishte një pikë e madhe për londinezët pas një pjese të parë skandaloze.

Vendasi e WBA, patën një pjesë të parë të paharruar, duke shënuar tri gola.

Callum Robinson me dy gola (4’ dhe 25’) dhe Kyle Bartley me një (27’), bënë që WBA të shkoi me epërsi prej 3:0 në pushimin e pjesës së parë.

Në pjesën e dytë, Chelsea arriti të barazonte rezultatin në 3:3, me golat e Callum Hudson-Odoi, Mason Mount dhe Tammy Abraham.

Notat e lojtarëve për paraqitje në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme./Lajmi.net/