Volkswagen prezanton Passatin e ridizajnuar – Lajmi.net
Volkswagen prezanton Passatin e ridizajnuar
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 17:59, 7 February 2019
Kompania gjermane prodhuese e makinave ka lansuar fotot dhe detajet teknike të Passat-it të rimodeluar për tregun evropian.

Volkswagen ka rimodeluar të gjitha versionet e këtij modeli – një sedan, një karavan dhe variantin ‘crossover’ Alltrack, ku në theks të veçantë janë të dalluara ndryshimet estetike.

Projektuesit ridizajnuan mbrojtësit nga para e pas, grilin nga para, së bashku me dritat LED ‘matrix’.

Volkswagen do të plasojë në treg Passat-in e ridizajnuar në maj, datë kjo që vlen vetëm për shtetin e Gjermanisë, ndërkaq në pjesë tjera të Evropës në muajin gusht. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO