Vlerësimet e futbollistëve: Arsenal – Besiktas

Arsenal mposhti Besiktasin 1:0 në Emirates Stadium dhe u kualifikua për në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Por, kush luajti më mirë e kush më keq?

Sport

28/08/2014 00:09

Goli nga Alexis Sanchez i mjaftoi Arsenalit që të mposht Besiktasin me rezultat 1:0 në Emirates Stadium dhe sigurojë kualifikimin për në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Mirëpo, si u paraqitën futbollistët e të dyja skuadrave – formacioni bazë – na tregojnë vlerësimet.

Arsenal: Szczesny 6, Debuchy 6, Mertesacker 6, Koscielny 7, Monreal 7, Wilshere 7, Chamberlain 7, Flamini 6, Cazorla 7, Ozil 4 (futbollisti më i dobët), Alexis 8 (futbollisti i ndeshjes).

Besiktas: Tolga 7, İsmail 7, Pedro 7, Ersan 5, Motta, Atiba 7, Veli 6, Mustafa 7, Oğuzhan 6, Olcay 4, Demba Ba 6.