Virusi MERS merr jetën edhe të pesë pacientëve të tjerë

Pesë pacientë të tjerë, të infektuar me virusin vdekjeprurës MERS në kryeqytetin e Arabisë Saudite në Riad kanë ndërruar jetë, raporton agjencia e lajmeve TASS, duke cituar raporte të ministrisë së brendshme të vendit.

Bota

24/08/2015 22:10

Gjithsej 47 raste janë raportuar në vetëm një javë në Riad, dhe dy raste të tjera janë raportuar në Najran dhe Abha, sipas të së njëjtës ministri.

Arabia Saudite i ka identifikuar 1,147 raste të infektuar me virusin vdekjeprurës, prej të cilëve 487 kanë vdekur, që prej kur virusi është shpërndarë në mbretëri në vitin 2012, raporton Xinhua. /Indeksonline