Veturat garuese të ‘Volkswagen’ dhe ‘Nurburgring’ në garë, ja kush del fitues

17:30 | 6 Qershor 2019

Këtë javë, kompania gjermane e automobilave ‘Volkswagen’ ka pasur arsye për të festuar.

Kjo, pasi modeli ‘ID.R’, prodhim i vetë kompanisë, është bërë vetura më e shpejtë ndonjëherë në një xhiro, duke mposhtur Nurburgring-un, transmeton lajmi.net.

Fuqizimi i ‘ID.R’ mundësohet nga një palë motorësh elektrikë, që ia mundësojnë veturës të ketë 670 kuaj-fuqi.

Ndiqeni videon e momentit të suksesit të ‘ID.R’ më poshtë. /Lajmi.net/