Të Infektuar: 3703

Të Shëruar: 1946

Të Vdekur: 79

Veturat e preferuara të lojtarëve të Premier Ligës

21:09 | 5 Qershor 2019

Futbolli është sporti më i madh në botë dhe, si rrjedhojë, edhe pagat e lojëtarëve janë të larta.

Meqë lojtarët e Premier Ligës marrin paga javore me shifra enorme, si dhe transferohen po ashtu me çmime të larta, ata kanë luksin edhe të blejnë vetura të shtrenjta, transmeton lajmi.net.

Si rezultat, CarBuzz ka përzgjedhur preferencat e disa prej lojtarëve të futbollit që kanë për veturat, e që momentalisht luajnë në ligën angleze.

Ndiqini ato më poshtë:

Aubameyang – Lamborghini Aventador

Raheem Sterling – Mercedes G-Class

Lacazette – Ferrari

Ozil – Mercedes AMG S63

Jordan Pickford – Lamborghini Urus

Alexis Sanchez – Bentley GT

Pogba – Rolls-Royce

/Lajmi.net/