Vetura më e shtrenjtë në botë, ky është çmimi i saj – Lajmi.net
Vetura më e shtrenjtë në botë, ky është çmimi i saj
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 19:04, 5 March 2019
Bugatti La Voiture Noire është makina e re më të shtrenjta të ndërtuara ndonjëherë.

“Kur ekipi dhe unë filluam të dizajnonim këtë makinë”, thotë projektuesi Bugatti Etienne Salomé, “ne mendonim t’i vendosnim një çmim të lartë’, transmeton lajmi.net.

‘La Voiture Noire’, është ndërtuar dhe në pronësi të njeriut që e kishte projektuar atë, djalin e Ettore Bugatti, Jean.

Megjithëse nuk janë bërë me dije specifikat e makinës, për të thuhet se i është vendosur një çmim astronomik prej 11 milionë dollarësh. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO