Vetura e fuqishme Aston Martin One-77 Q

Padyshim që çdokush do e dëshironte një veturë të tillë si dhuratë për Vitin e Ri.

Auto & Tek

25/12/2014 19:13

Aston Martin One-77 Q është njëri nga më të dëshiruarit në listën e gjërave që njerëzit e dëshirojnë si dhuratë për Vitin e Ri.

Një super-veturë mbi super-veturat e tjera, një veturë super-seksi me një motor 7.3 litërsh V12.

Është ky modeli One-77 Q që doli në shitje kohët e fundit, por është aktualisht në krye të listës së veturave që shiten më së shumti, transmeton Lajmi.net.

Vetura përveç se është tejet luksoze dhe që kushton mjaftë shtrenjtë, prodhon 750 kuaj-fuqi dhe 533 çifte rrotulluese. Shpejtësia e saj maksimale është 355kmh.