Vdesin në muajin e mjaltit

Një çift i sapo martuar është mbytur tragjikisht në brigjet e Afrikës së Jugut.

Bota

25/10/2015 09:55

John Rodgers 28 vjeçar dhe gruaja e tij Lynette 26, vdiqën të premtën pasi janë gjetur në det, vetëm gjashtë ditë pas martesës së tyre.

Miqtë e çiftit të ri thanë se ishin të tronditur për këtë tragjedi.

Një fotografi e çiftit tregon Zonjën Rodgers në fustanin e saj të nusërisë me një buqetë lulesh.

Të sapo martuarit ishin për muaj të mjaltit në Afrikën e Jugut, transmeton Klan Kosova.

Trupi i John Rodgers u zbulua në shkumë të cekët në Robberg Beach pasi ishte gjetur nga një burrë rreth orës 6, tha instituti i Afrikës së jugut, ndërsa trupi i gruas së ti u gjet rreth 200 metra më larg në të njëjtin plazh.

Ata tashmë ishin deklaruar të vdekur.

Sipas institutit të Afrikës së jugut, policia është duke e hetuar vdekjen e çiftit, edhe pse kushtet e detit ishin me rryma të forta.

Çifti britanik kishin lidhur kurorë në frontin e familjes dhe miqve në Hollywood, të shtunën e kaluar.

MANDATORY CREDIT: Caroline Smyth Photography BEST QUALITY AVAILABLE Undated Caroline Smyth Photography handout photo of John and Lynette Rodgers, a newly-wed couple from Northern Ireland who have drowned off the coast of South Africa while on honeymoon. PRESS ASSOCIATION Photo. Issue date: Saturday October 24, 2015. The pair died on Friday after getting into trouble in rough seas in Plettenberg Bay. See PA story DEATH Beach. Photo credit should read: Caroline Smyth Photography/PA Wire NOTE TO EDITORS: This handout photo may only be used in for editorial reporting purposes for the contemporaneous illustration of events, things or the people in the image or facts mentioned in the caption. Reuse of the picture may require further permission from the copyright holder.