Vdes krijuesi i Tom&Jerry – Lajmi.net
Vdes krijuesi i Tom&Jerry
Autori: Lajmi.net EntertainmentFunKulturë/ArteKuriozitete 11:28, 25 December 2017
Animatori i cili dizajnoi disa nga personazhet vizatimorë më të dashur për njerëzit, Bob Givens, ka ndërruar jetë në moshën 99-vjeçare.

Vajza e tij, Marian Givens, thotë se i ati ndërroi jetë që më 14 dhjetor në Burbank të Kalifornisë, por lajmi u bë i ditur sot.

Bob Givens filloi të punonte në studiot e “Walt Disney”-t sapo mbaroi gjimnazin në vitin 1937. Gjatë kohës së tij në “Disney”, Givens ndihmoi në krijimin e personazhe të njohur si Borëbardha, Braccio di Ferro, Tom & Jerry, Bucks Bunny etj.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO