Van Gaal: Ja pse De Gea nuk u transferua në Real Madrid

Menaxheri i Manchester Unitedit, Louis van Gaal ka bërë të ditur arsyet pse portieri David de Gea nuk u transferua në Real Madrid.

Sport

11/09/2015 21:51

Menaxheri i Manchester Unitedit, Louis van Gaal ka zbuluar arsyet pse portieri David de Gea nuk u transferua në Real Madrid.

Ylli spanjoll ishte shumë pranë kalimit në Santiago Bernabeu, në ditën e fundit të afatit kalimtar të verës.

Por, në fund ai qëndroi në Old Trafford ku e vazhdoi kontratën.

“Nëse Real Madrid do të paguante çmimin e tij, dhe t’i bënte gati dokumentet me kohë, De Gea do të ishte shitur. Po ashtu, besoj se kur një futbollist duhet të dëshirojë të luajë për një klub”, theksoi ai.