Van Gaal: City ende nuk është në nivelin e United

Trajneri i Manchester United, Louis Van Gaal ka thënë se skuadra e tij është dukshëm në nivel shumë më të lartë se Manchester City, duke nxerë kështu situatën para derbin që fillon në ora 14:30.

Sport

02/11/2014 09:28

Louis Van Gaal ka thënë se Manchester City ende nuk është në nivelin e ManchesterUnited, edhe pse ishullorët gjatë viteve të fundit kanë qenë dominues.

Fjalët e Van Gaalit vijnë si kundërpërgigje për Kolarovin, i cili disa ditë më parë tha se City ka qenë superios për United në pesë apo gjashtë vitet e fundit.

“Jashtë vendit, ne kemi më shumë tifozë dhe ndjekës në rrjetet sociale. Gjithashtu, Bayerni është skuadra më e madhe në Angli. E njëjta gjë për Barcelonën dhe Real Madridin në Spanjë”.

“Duhet të shkojë një kohë shumë e gjatë, që Manchester City të arrijë në këtë nivel”, tha trajneri holandez për reporterët.