Valverde: Ne besojmë se do ta fitojmë Champions Leaguen

Fede Valverde është shprehur optimist se skuadra e tij do ta fitojë Champions Leaguen në fund të sezonit.

Sport

05/05/2022 15:47

Pas fitores së mbrëmshme, ku “Los Blancos” kthyen rezultatin nga 1-0 në 3-1, entuziazmi brenda kampit madrilien është rritur.

Një shenjë të tillë e dha edhe Valverde mbrëmë, duke thënë se madrilienët besojnë në suksesin në kompeticionin më prestigjioz në Evropë.

“Ne besojmë se do ta fitojmë Champions Leaguen këtë sezon”, u shpreh lojtari pas përfundimit të ndeshjes së mbrëmshme.

Valverde dhe skuadra e tij bënë një paraqitje spektakolare mbrëmë pasi mposhtën me përmbysje Manchester Cityn me rezultat 3-1. /Lajmi.net/