Të Infektuar: 106.489

Të Shëruar: 97.877

Të Vdekur: 2.210

Valverde i gatshëm për Chelsean, del negativ në testin e COVID-19

11:56 | 4 Maj 2021

Mesfushori i Real Madridit, Federico Valverde është shëruar nga COVID-19.

Uruguaiani ka dal negativ në analizat e COVID-19 të bëra në mëngjes, transmeton lajmi.net.

Valverde ishte në listën e lojtarëve që munguan në ndeshjen e parë në “Santiago Bernabeu”, por tani rikthimi i tij është lajm mjaftë i mirë për Zinedine Zidanen.

Pos raportimeve të mediave spanjolle, klubi nuk ka postuar ndonjë komunikatë zyrtare.

Pos tij, në këtë përballje do rikthehen edhe Ferland Mendy dhe Sergio Ramos.

Ndërkohë, do mungojnë Raphael Varane që ka pësuar lëndim muskulor, që do e mbajë jashtë fushe për 10 ditë./Lajmi.net/