Ushqimet perfekte për të djegur yndrynat – Lajmi.net
Ushqimet perfekte për të djegur yndrynat
Autori: Lajmi.net FitLifestyle 19:59, 22 June 2018
Ata që luftojnë me mbipeshën dhe obezitetin janë të vetëdijshëm për rëndësinë e ushqimit në momentin e dobësimit.

Është e vërtetë që duhet një ekuilibër mes ushqimit dhe stilit të jetesës, por vaktet janë kryesoret. Sigurisht që nuk ka ndonjë ushqim “mrekullibërës” në gjendje të djegin yndyrnat e trupit, por “stimulojnë” metabolizmin për të lehtësuar këtë proces kompleks, transmeton Top Channel.

Thelbësore është të kuptoni se objektivi është arritja e një peshe të qëndrueshme, dieta duhet të jetë e ekuilibruar pa plane të rrepta ushqimore. Shihni për cilat ushqime bëhet fjalë!
Tershera
Farat Chia
Selinoja
Perimet
Molla jeshile
Grejpfruit

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO