Ushqim tradicional turk, i lehtë për përgatitje dhe shumë i shijshëm

Këtë ushqim mund ta gatuani duke i blerë gjërat e nevojshme në treg, ose edhe me pasta në shtëpi.

Lifestyle

04/12/2017 10:00

Nga të dyja mënyrat, ushqimi del shumë i shijshëm, transmeton lajmi.net

Është një ushqim tradicional i Turqisë dhe mund ta keni për mëngjes apo drekë, ose edhe në kohën e çajit.

Më e rëndësishmja është që ky ushqim është shumë i shëndetshëm.

Përbërësit:

Dy lugë vaj ulliri

Tri pjesë brumi

250 gr djathë feta

10-15 degë të majdanozit të freskët

Shikoni videon më poshtë për të parë hap pas hapi përgatitjen e tij. /Lajmi.net/

YouTube player