“Ulu aty” – Edi Rama e Sali Berisha përplasen ashpër në Kuvendin e Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i PD, Sali Berisha janë përfshirë në një debat në Parlament.

Lajme

09/06/2022 13:08

Debati erdhi pasi Berisha kërkoi të mbante fjalën e tij në parlament, ndërsa kryeministri Rama i ka kujtuar se ai është person “non grata” nga SHBA.

Pjesë nga debati

Edi Rama: Si nuk të vjen turp o non grata po ulu aty. Je i padëshiruar ulu, je i padëshiruar. Nuk ka procedurë për non gratat, je i pa dëshiruar.

Flamur Noka: Kush je ti që vendos se kush do flasi?

Lindita Nikolla: Zoti Mediu flisni

Fatmir Mediu: Nuk mund të flas në këtë debat.

Sali Berisha: Po vepron në verbëri për të mbrojtur Edi Ramën, po hiqe nga mendja, nuk e mbron dot.