Toyota Prius, ndër veturat më të bukura të këtij viti – Lajmi.net
Toyota Prius, ndër veturat më të bukura të këtij viti
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 21:20, 7 November 2018
Toyota njihet si marka që prodhon vetura jashtëzakonisht komode, të fuqishme dhe stabile.

Mirëpo, gjithashtu Toyota prodhon edhe vetura jashtëzakonisht të bukura, transmeton lajmi.net

Një nga ato modele të bukura të veturave është edhe Toyota Prius.

Ajo ka një motor 1.8 benzinë 4V, një veturë tejet ekonomike dhe e përshtatshme për të gjithë e gjithashtu shumë e bukur që po pëlqehet tepër nga të rinjtë.

Vetura është e fuqishme dhe e destinuar të ‘luftojë’ edhe me borën në stinën e dimrit për arsye të fuqisë së saj dhe rrotave super të shtërnguara./Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO