Tortë me mollë, recetë e shijshme

Përbërësit: 3 mollë të grira në rende 1 filxhan sheqer 1 filxhan griz 100gr çokollatë 1 pluhur për pjekje Udhëzimet: Përziejm mirë mollat e grira me sheqerin, grizin dhe pluhurin për pjekje dhe lëmë të qëndrojë dy orë Pastaj masën e qesim në kallëp të lyer dhe të mbuluar me letër për pjekje me madhësi…

Lifestyle

04/02/2016 05:48

Përbërësit:

3 mollë të grira në rende
1 filxhan sheqer
1 filxhan griz
100gr çokollatë
1 pluhur për pjekje

Udhëzimet:

Përziejm mirë mollat e grira me sheqerin, grizin dhe pluhurin për pjekje dhe lëmë të qëndrojë dy orë
Pastaj masën e qesim në kallëp të lyer dhe të mbuluar me letër për pjekje me madhësi 20×30 dhe pjekim në 150 gradë për 20 minuta
Ëmbëlsirën e ftohur e prejmë në copa dhe e dekorojmë me çokollatë të shkrirë me dy lugë vaj./lajmi.net

Ju bëftë mirë