Të Infektuar: 103.124

Të Shëruar: 89.648

Të Vdekur: 2.110

Torino nuk ka udhëtuar fare për ndeshje, Lazio publikon formacionin zyrtar

17:59 | 2 Mars 2021

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Serie A kur Lazio ka publikuar formacionin zyrtar për ndeshjen ndaj Torinos, e kjo e fundit nuk ka udhëtuar fare.

Torino është njëra nga skuadrat ku ka shpërthyer COVID-19 dhe janë paraqitur tetë raste të reja në klubin italian, përcjell lajmi.net.

Autoritetet e shëndetit lokal nuk e kanë lejuar Torinon që të udhëtojë për në Romë dhe kësisoj ndeshja është shtyrë.

Megjithatë, një orë përpara ndeshjes ekipi i drejtuar nga Simeone Inzaghi, ka publikuar formacionin zyrtar./Lajmi.net/