Top 20 përforcimet e verës

Robert Lewandowski është përforcimi më i mirë i afatit kalimtar të verës. Kalimi i yllit polak si futbollist i lirë në Bayern Munich është zgjedhur si marrëveshja më e mirë nga “Goal.com”.

Sport

03/09/2014 10:03

Afati kalimtar për futbollistë u mbyll të hënën në mesnatë duke i dhënë fund lëvizjeve të shumta, përfshirë atyre të yjeve që nga ky stinor do të paraqiten për një skuadër tjetër.

Por, kush ishte përforcimi më i mirë i verës? “Goal.com” në seksionin e gjuhës spanjolle, ka publikuar renditjen e 20 përforcimeve më të mira.

Dhe, lista kryesohet nga sulmuesi Robert Lewandowski i cili iu bashkua Bayern Munichut si futbollist i lirë nga rivali i Bundesligës, Borussia Dortmund. Por, kush i kompletoi pozitat tjera?

Renditja:

20. Keylor Navas (Levante – Real Madrid €10m) 19. Stefan de Vrij (Feyenoord – Lazio €8m) 18. Alberto Moreno (Sevilla – Liverpool €15m) 17. Mario Mandzukic (Bayern Munich – Atlético de Madrid €22m) 16. Mario Balotelli (AC Milan – Liverpool €20m) 15. James Rodríguez (Mónaco – Real Madrid €80m) 14. Xabi Alonso (Real Madrid – Bayern Munich €10m) 13. Antoine Griezmann (Real Sociedad – Atlético €30m) 12. Radamel Falcao (Mónaco – cesión al Manchester United) 11. Ezequiel Garay (Benfica – Zenit €15m) 10. Angel Di Maria (Real Madrid – Manchester United €75m) 9. Luis Suarez (Liverpool – Barcelona €88m) 8. Diego Lopez (Real Madrid – AC Milan – i lirë) 7. Mathieu Valbuena (Marseille – Dinamo Moscow €7.5m) 6. Mehdi Benatia (Roma – Bayern Munich €30m) 5. Diego Costa (Atlético Madrid – Chelsea €44m) 4. Alexis Sanchez (Barcelona – Arsenal €40m) 3. Toni Kroos (Bayern Munich – Real Madrid €25m) 2. Cesc Fabregas (Barcelona – Chelsea €36m) 1. Robert Lewandowski (Dortmund – Bayern – i lirë)