Tifozët e Barcelonës zgjedhin trajnerin e ri (FOTO)

Tifozët e Barcelonës kanë zgjedhur pasuesin e Luis Enrique.

Sport

02/03/2017 17:33

Pas njoftimit të Luis Enrique se në fund të sezonit do të largohet nga Barcelona, ‘MundoDeportivo’ ka hapur një sondazh në versionin online, duke kërkuar mendimin e tifozëve për trajnerin e ri të Barcelonës.

Me 57 për qind të votave, Jorge Sampaoli i Sevillas është përzgjedhur si pasues i Enrique nga tifozët e Barcelonës, përcjell lajmi.net.

Pas tij me 20 për qind të votave është renditur Jurgen Klopp, dhe në vendin e tretë Ernesto Valverde me 8.4 për qind./Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6